Meetup - NIS2 a nový kybernetický zákon prakticky (Praha, Opero)

odborné přednášky | diskuze | networking

13:00

Úvodní slovo

  • Představení aktivit ECCEDU

  • Představení CyberSecurityPlatform.cz

13:10

NIS2 a nový zákon o kybernetické bezpečnosti – jak se mění pravidla hry

Mgr. Jiří Hradský, SEDLAKOVA LEGAL s.r.o.

Nově se kybernetická bezpečnost dotkne 6000+ subjektů. Na koho budou nová pravidla kyberbezpečnosti dopadat? Co jsou základní povinnosti vyplývající ze zákona a s čím už můžete začít teď? NIS2 se propíše do nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Ač ještě není známo jeho finální znění, podíváme se na ty nejdůležitější oblasti, které budou muset povinné osoby řešit. A nejen ty.

14:10

Jak zvládnout nový kyberzákon - zkušenosti, rady a role manažera kybernetické bezpečnosti

Ing. Martin Konečný, MBA, CYBER-GUARDIANS.cz s.r.o.

Pokud patříte mezi ty firmy, které budou regulovány novým kybernetickým zákonem (mezi tzv. poskytovatele regulovaných služeb), tak by se vám mohly hodit informace z této přednášky. Martin Konečný ze společnosti Guardians.cz se s vámi podělí o své zkušenoti a rady ohledně příprav firem na nový kybernetický zákon a vysvětlí o čem je role manažera kybernetické bezpečnosti.

15:10

Zero Trust Architektura pro ZoKB/NIS2

Ing. Michal Čížek, GoodAccess s.r.o.

Představení obecného modelu infrastruktury, který je potřeba implementovat pro naplnění technických opatření podle ZoKB / NIS2. V rámci prezentace budou vysvětleny základní principy Zero Trust, představen koncept Zero Trust architektury na úrovni sítě a jeho výhody oproti jiným přístupům. Nakonec se podíváme, jak snadno se dá Zero Trust nasadit pomocí platformy GoodAccess bez složitých zásahů do stávající infrastruktury.

16:10 - 16:40

Diskuze a networking

Meetup je koncipován tak, že každá z přednášek trvá přibližně 30 minut. Zbývající čas mezi přednáškami a po přednáškách je věnován dotazům a networkingu s prezentujícími, partnery a účastníky.

Prezentující partneři

Komerční partneři

Místo konání

Byznys hub a coworking Opero

Opero s.r.o.
Salvátorská 931/8
Staré Město, 110 00, Praha 1
www.opero.cz

Místo, kde se potkává byznys s kreativitou. Byznys hub a coworking Opero propojuje světy a vytváří příležitosti pro váš růst.

Opero je vaše pracovní zázemí, místo ke schůzkám s klienty i prostor pro firemní akci či večírek. Zajistí vám propojení s úspěšnými profesionály nejen z oblasti byznysu a cenné vazby, které trvají. Přináší také konference, projekty a programy, které pomohou vám i vašemu byznysu růst. To vše v jedinečném prostoru v srdci Prahy.

Registrace

Akce je zdarma, je však nutné se registrovat.
Účastníkům budou poskytnuty záznamy z přednášek.