Meetup - NIS2 a nový kybernetický zákon prakticky (Praha, Opero)

odborné přednášky | diskuze | networking

Kapacita meetupu je naplněna, registrace uzavřena. Děkujeme a těšíme se na setkání!

12:45 – Otevření dveří a registrace

13:00

Úvodní slovo

  • Představení aktivit ECCEDU

  • Představení CyberSecurityPlatform.cz

13:20

NIS2 a nový zákon o kybernetické bezpečnosti – jak se mění pravidla hry

Mgr. Jiří Hradský, SEDLAKOVA LEGAL s.r.o.

Nově se kybernetická bezpečnost dotkne 6000+ subjektů. Na koho budou nová pravidla kyberbezpečnosti dopadat? Co jsou základní povinnosti vyplývající ze zákona a s čím už můžete začít teď? NIS2 se propíše do nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Ač ještě není známo jeho finální znění, podíváme se na ty nejdůležitější oblasti, které budou muset povinné osoby řešit. A nejen ty.

13:50

Jak zvládnout nový kyberzákon - zkušenosti, rady a role manažera kybernetické bezpečnosti

Ing. Martin Konečný, MBA, CYBER-GUARDIANS.cz s.r.o.

Pokud patříte mezi ty firmy, které budou regulovány novým kybernetickým zákonem (mezi tzv. poskytovatele regulovaných služeb), tak by se vám mohly hodit informace z této přednášky. Martin Konečný ze společnosti Guardians.cz se s vámi podělí o své zkušenoti a rady ohledně příprav firem na nový kybernetický zákon a vysvětlí o čem je role manažera kybernetické bezpečnosti.

14:20 - 14:35 – Přestávka

14:35

Technická infrastruktura pro ZoKB/NIS2 a představení partnerů české aliance

  • Vojtěch Doktor, MONET+, a.s. (ProID)

  • Arthur Kane, Flowmon Networks a.s.

  • Jaroslav Štěpánek, Logmanager a.s.

Představíme ucelený koncept technického řešení pro naplnění technických požadavků navrhovaného zákona o kybernetické bezpečnosti / NIS2, který vznikl ve spolupráci českých dodavatelů nástrojů kybernetické bezpečnosti. Partneři české aliance představí řešení v oblasti digitální identity a více-faktorové autentizace, detekce síťových hrozeb a schopnosti reakce na ně. Společně tvoříme koordinovaný přístup ke zvyšování bezpečnostní odolnosti organizací prostřednictvím pokročilých technologií a vzájemné spolupráce.

15:20 - 15:35 – Přestávka

15:35

Zero Trust Architektura pro ZoKB/NIS2

Ing. Michal Čížek, GoodAccess s.r.o.

Představení obecného modelu Zero Trust architektury, který je klíčový pro naplnění technických opatření dle ZoKB / NIS2. Budou vysvětleny základní principy Zero Trust a jeho aplikace na úrovni sítě. Diskutovány budou výhody tohoto přístupu ve srovnání s tradičními bezpečnostními modely a předvedeno, jak lze Zero Trust architekturu efektivně implementovat s minimálními zásahy do stávající infrastruktury pomocí platformy GoodAccess.

16:10 - 16:45

Diskuze a networking

Meetup je navržen tak, aby každá přednáška byla unikátní svou délkou podle potřeb prezentace tématu. Mezi jednotlivými přednáškami, stejně jako po nich, je přidělen čas pro zodpovězení dotazů a pro networking s prezentujícími, partnery a ostatními účastníky. Po přednáškách bude networkingová část pokračovat v místní kavárně, kde se prezentující rádi setkají s účastníky a budou k dispozici pro další diskuse a dotazy.

Prezentující partneři

Komerční partneři

Odborné brožury volně ke stažení

Místo konání

Byznys hub a coworking Opero

Opero s.r.o.
Salvátorská 931/8
Staré Město, 110 00, Praha 1
www.opero.cz

Místo, kde se potkává byznys s kreativitou. Byznys hub a coworking Opero propojuje světy a vytváří příležitosti pro váš růst.

Opero je vaše pracovní zázemí, místo ke schůzkám s klienty i prostor pro firemní akci či večírek. Zajistí vám propojení s úspěšnými profesionály nejen z oblasti byznysu a cenné vazby, které trvají. Přináší také konference, projekty a programy, které pomohou vám i vašemu byznysu růst. To vše v jedinečném prostoru v srdci Prahy.

Registrace

Kapacita meetupu je naplněna, registrace uzavřena. Děkujeme a těšíme se na setkání!