O projektu

Kdo jsme?

Jsme odborná komunita a platforma určená pro odborníky i studenty informační a kybernetické bezpečnosti. Specializujeme se na kybernetický zákon a jeho praktické uplatnění. Naše vize spočívá ve sdílení znalostí a zkušeností na úrovni členů komunity. Abychom naši vizi naplňovali, staráme se o online platformu, pořádáme odborné konference, meetupy (nejen) pro členy, tvoříme vzdělávací obsah a spoustu dalších zajímavých projektů.

Náš příběh začal na začátku roku 2022. Inspirace přišla na základě existence jiných odborných spolků a komunit. Žádné však nebyly zaměřeny na kybernetický zákon. Komunita, jako je CyberSecurityPlatform.cz v Česku dosud chyběla.

Motivátory projektu

K realizaci CyberSecurityPlatform.cz přispěly tyto skutečnosti:

  • ČR, ani SK nemá odborný spolek zaměřující se na kybernetický zákon (ZKB).

  • Obecně je na trhu nedostatek odborníků na kybernetickou bezpečnost, což představuje příležitost pro vznik odborné komunity.

  • Velká část požadavků ZKB a zkušeností s jejich aplikací je uplatnitelná na všechny povinné subjekty a dá se sdílet.

  • Na základě EU směrnice NIS2 bude dopad kybernetického zákona mnohonásobně větší. Zatímco dnes kybernetický zákon reguluje do 500 organizací, podle novely by měl regulovat více než 10.000 organizací.

  • EU směrnice NIS2 vznik bezpečnostních komunit podporuje.

  • Vzdělávací systém v ČR je "zkostnatělý" a málo kdy poskytne studentům adekvátní odborné projekty, ale i praxi v relevantním oboru (samozřejmě, že najdeme i vyjímky).

Vize a mise CyberSecurityPlatform.cz

Sdílení know-how a zkušeností na úrovni expertní komunity a budování bezpečné budoucnosti

Vytváříme stabilní komunitu expertů v oblasti kybernetické bezpečnosti, kteří pomáhají regulovaným společnostem s kybernetickým zákonem.

Usilujeme o propojování akademické sféry s experty. Cílíme na spolupráci mezi experty a vyučujícími a usilujeme o zapojování studentů do praxe.

Protože žijeme v době informačního přesycení, cílíme na poskytování unikátního obsahu. Přinášíme odborné veřejnosti školení, které na trhu nejsou.

Snažíme se propojovat relevantní bezpečnostní obory (IT, bezpečnost, audit, právo, strategie, OT/ICS/SCADA,…) a současně dělat osvětu o tom, že bezpečnost není jen o IT.

Ale především ...

PROPOJUJEME!

... experty, studenty, firmy, neziskovky a vzdělávací instituce zaměřené na kybernetickou bezpečnost.


Staňte se členem!

Budujte s námi bezpečnou budoucnost.