Jak probíhal meetup NIS2 a nový kybernetický zákon prakticky v Ústí n. L.

7. března 2024 jsme pořádali první ze série našich meetupů na téma NIS2 a nový kybernetický zákon prakticky. Akce se konala v Inovačním centru Ústeckého kraje (ICUK) v Ústí nad Labem. Na účastníky čekaly odborné přednášky, diskuze a networking. A co bylo součástí programu? Koukněte níže.

Program meetupu

NIS2 a nový zákon o kybernetické bezpečnosti – jak se mění pravidla hry

  • Mgr. Jiří Hradský, SEDLAKOVA LEGAL s.r.o.

Nově se kybernetická bezpečnost dotkne 6000+ subjektů. Na koho budou nová pravidla kyberbezpečnosti dopadat? Co jsou základní povinnosti vyplývající ze zákona a s čím už můžete začít teď? NIS2 se propíše do nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Ač ještě není známo jeho finální znění, podíváme se na ty nejdůležitější oblasti, které budou muset povinné osoby řešit. A nejen ty.

Gap analýza a další kroky, jak zvládnout nový kyberzákon

  • Ing. Martin Konečný, MBA, CYBER-GUARDIANS.cz s.r.o.

Pokud patříte mezi ty firmy, které budou regulovány novým kybernetickým zákonem (mezi tzv. poskytovatele regulovaných služeb), pravděpodobně budete provádět gap analýzu, abyste určili konkrétní dopady nové regulace a nezbytné kroky vedoucí k zajištění shody s jejími požadavky. Úvod do provádění takové gap analýzy, rady, na co si dát pozor a v neposlední řadě i k plnění bezpečnostních opatření u poskytovatelů regulovaných služeb, se dozvíte v rámci této přednášky.

Zero Trust Architektura pro ZoKB/NIS2

  • Ing. Michal Čížek, GoodAccess s.r.o.

Představení obecného modelu infrastruktury, který je potřeba implementovat pro naplnění technických opatření podle ZoKB / NIS2. V rámci prezentace budou vysvětleny základní principy Zero Trust, představen koncept Zero Trust architektury na úrovni sítě a jeho výhody oproti jiným přístupům. Nakonec se podíváme, jak snadno se dá Zero Trust nasadit pomocí platformy GoodAccess bez složitých zásahů do stávající infrastruktury.

Prezentující partneři

Komerční partneři