nZKB akademie 2025
Leden 6, 2025
Od ledna 2025 čeká náš původní 4-měsíční kurz k novému kybernetickému zákonu ⇪ "upgrade" – stává se z něj totiž nZKB akademie.
V ČR se připravuje nový kybernetický zákon (nZKB), který transponuje EU směrnici NIS2. Jedná se o významnou změnu představující dopad na minimálně 6000 organizací z různých odvětví (např. veřejná správa, energetika, vodní hospodářství, výrobní průmysl, digitální infrastruktura a služby a další). Organizace, na které nová regulace kybernetické bezpečnosti dopadne, budou muset zajistit lidské zdroje v podobě bezpečnostních rolí odpovědných za implementaci bezpečnostních opatření.
Organizace přísněji regulované, tedy ty spadající do režimu vyšších povinností, budou muset mít roli manažera, architekta a auditora kybernetické bezpečnosti a k tomu samozřejmě i další zdroje potřebné k zavedení požadovaných bezpečnostních opatření.
Jelikož je nová kyberbezpečnostní regulace spojena s řadou novinek, jistě se nově regulovaným organizacím bude hodit adekvátní trénink, vzdělávání a znalostní báze. Proto je tu naše nZKB akademie, která vzniká coby “upgrade” našeho původního 4-měsíčního kurzu k nZKB.
V akademii se můžete těšit na:
Více než 30 hodin výukového obsahu.
Online konzultace s lektory.
Osobní setkání s lektory a účastníky akademie a networking.
Aktuální informace z oblasti nového kybernetického zákona.
Znalostní bázi, která vám bude dostupná po celý rok.
V jaké situaci nyní jste?
Poskytuje vaše firma, nebo firma vašeho zaměstnavatele některou z regulovaných služeb a dopadne na vás nový kybernetický zákon?
Na vaše zákazníky nově dopadne kybernetický zákon a vy v tom vidíte obchodní příležitost?
Jste významným dodavatelem pro budoucí regulované služby?
Budete zastávat roli manažera, architekta, nebo auditora kybernetické bezpečnosti?
Chybí vám požadovaná kvalifikace pro některou z bezpečnostních rolí?
Jste v roli garanta aktiv(a)?
Dodáváte nebo spravujete produkty a nebo poskytujete služby pro budoucí regulované organizace?
Již pracujete na NIS2 / nZKB gap analýze a chcete vědět, jak postupovat efektivně?
Musíte se postarat o shodu vaší organizace s kyberbezpečnostní regulací, ale hodilo by se vám vhodné vzdělávání a znalostní báze?
Víte, že je bezpečnost vaší organizace “v plenkách”, ale nevíte, kde začít se zajišťováním shody s nZKB?
Chcete mít k dispozici potřebné informace a porozumět souvislostem kolem nového kybernetického zákona?
Chcete odolat obchodnímu tlaku "NIS2 fantomů"?
Jestliže jste alespoň na jednu z otázek výše odpověděli kladně, pak je nZKB akademie určena právě pro vás.
Akademie je navržena speciálně pro vedoucí pracovníky v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti, manažery, architekty a auditory kybernetické bezpečnosti, právníky, garanty aktiv, konzultanty a další relevantní bezpečnostní i businessové role. Naši akademii nejvíce ocení zástupci organizací, pro které je kybernetický zákon novinkou, nebo ti, pro které nový kybernetický zákon znamená značné rozšíření rozsahu kyberbezpečnostní regulace.
Co vás v rámci nZKB akademie čeká
Akademie se skládá ze dvou základních fází. Z výukové, tréninkové fáze a komunitní fáze. Ve výukové fázi absolvujete výukové moduly a konzultace vč možností tréninku. V komunitní fázi budete součástí komunity účastníků a lektorů a budete mít možnost networkingu s ostatními účastníky akademie a s lektory.
Výuka a trénink
Pravidelně aktualizovaný online výukový obsah (přes 30 hodin audio/video i textového obsahu).
Studovat budete vlastním tempem a jen v době, kdy na to máte čas a chuť. Video/audio obsah si můžete pouštět dle svých časových možností. Kvůli výuce si nemusíte přeorganizovávat kalendář – studujete tehdy, kdy se vám to hodí.
Online konzultace s lektory (4x ročně / 1.5 hod. / účastník).
Bonusový obsah (bonusové rozhovory, doporučený obsah apod.).
Úkoly a zpětná vazba.
Neomezené distanční konzultace s lektory přes výukovou platformu.
Studium kdykoliv a odkudkoliv díky interaktivní platformě a mobilní aplikaci.
Komunita
Osobní setkávání a networking (2x ročně / 3.5 hod. / účastník).
Diskuse s lektory a ostatními účastníky, sdílení zkušeností.
Komunita.
Znalostní báze k nZKB
Znalostní báze k nZKB dostupná po celý rok 2025.
Informace, které byste sami hledali v různých zdrojích máte u nás na jednom místě a přehledně!
Výhody nZKB akademie
★ Podpora při úspoře nákladů spojených s implementací požadavků nového kybernetického zákona.
★ Spolupráce v komunitě a s ostatními účastníky akademie.
★ Nové znalosti a zvýšení kvalifikace.
★ Úspora času odborníků spojená s hledáním souvislostí.
★ A mnoho dalších výhod!
Obsah výukových modulů nZKB akademie
Úvod do problematiky kybernetické bezpečnosti
EU Směrnice NIS2
Návrh nového českého zákona o kybernetické bezpečnosti
Regulované organizace a jejich určení
Regulované služby a jejich poskytovatelé
Vyhláška o regulovaných službách
Registrace a zápis regulované služby a poskytovatele
Principy stanovení rozsahu podle nZKB a gap analýzy
Režimy regulace, nižší a vyšší režim + povinnosti (povinnosti podle režimu, povinnost stanovení rozsahu, povinnost hlášení incidentů)
Zvláštní ustanovení o povinnostech "digitálů" a oznamovací povinnost
Specifické národní instituty (Mechanismus prověřování dodavatelského řetězce
zajištění dostupnosti strategicky významné služby)
Protiopatření
Přechodná ustanovení + související regulace (GDPR, CER a DORA )
Další nástroje zajišťování kybernetické bezpečnosti
Další ustanovení - Součinnost
Kontrola regulátora a jak se na ni připravit
Sankce
Regulace cloud computingu ve veřejné správě a bezpečnostní požadavky na dodavatele cloudových služeb
Certifikace kybernetické bezpečnosti (Cyber Security Act, Cyber Resilience Act)
Požadovaná bezpečnostní opatření pro nižší režim regulace + ukázky a bonusové rozhovory
Požadovaná bezpečnostní opatření pro vyšší režim regulace + ukázky a bonusové rozhovory
Požadovaná bezpečnostní opatření pro poskytovatele digitálních služeb podle nařízení EU + ukázky a bonusové rozhovory
Mějte prosím na paměti, že předmětem akademie není z vás udělat technické experty na konkrétní bezpečnostní technologie. Akademie je zaměřena komplexně na nový kybernetický zákon a požadovaná bezpečnostní opatření. Její absolvování je pro vás odrazovým můstkem pro další technické specializace v oblasti kybernetické bezpečnosti uplatnitelné v rámci plnění požadavků nové regulace. Pro další profilování, např. v roli architekta kybernetické bezpečnosti, vám lektoři rádi doporučí vhodná následná školení.
Lektoři
Na každém vzdělávání jsou klíčoví lektoři, my jsme si nechali záležet na tom, aby naši lektoři byli pro výuku v akademii opravdu relevantní a věříme, že nám dáte za pravdu. Výukou vás postupně provedou zkušení lektoři s praxí z NÚKIB, i mimo něj.
Ing. Bc. Adam Kučínský
Ředitel odboru regulace, NÚKIB
Adam Kučínský se kybernetické bezpečnosti a ochraně informací věnuje od roku 2014. Zabývá se zejména řízením bezpečností informací, krizovým řízením, problematikou ochrany klíčových informačních a komunikačních systémů státu a regulatorními otázkami s tím spojenými.
Ještě pod hlavičkou Národního bezpečnostního úřadu pracoval na vzniku prvního zákona o kybernetické bezpečnosti a podílel se na vzniku Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.
Od roku 2018 působí jako ředitel odboru regulace na Národním úřadě pro kybernetickou a informační bezpečnost. Jeho hlavní odpovědností je implementace a dohled nad zákonem o kybernetické bezpečnosti, nastavení regulatorních požadavků a příprava legislativy a bezpečnostních standardů v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Vedle toho již několik let spolupracuje jako externí lektor s vysokými školami a dalšími vzdělávacími institucemi a o problematice kybernetické bezpečnosti přednáší na odborných konferencích.
Mgr. Martin Švéda, LLM
Vedoucí Oddělení regulace soukromého sektoru, NÚKIB
Martin Švéda je právník věnující se dlouhodobě právu kybernetické bezpečnosti a právu ICT obecně.
Martin působí jako právník zaměřující se na národní regulaci kybernetické bezpečnosti na Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde navíc od roku 2021 vede oddělení regulace soukromého sektoru.
Díky tomuto zaměření a zkušenostem se také stal hlavním koordinátorem příprav nového českého zákona o kybernetické bezpečnosti.
Problematiku regulace kybernetické bezpečnosti Martin neřeší jen v rámci činnosti svého oddělení, ale také toto téma přednáší studentům na několika vysokých školách, publikuje na něj odborné články, zapojuje se do projektů a věnuje se mu ve svém volném čase.
Martin absolvoval kromě klasického studia Právnické fakulty Masarykovy univerzity také navazující profesní studium v rámci LL.M. programu Právo informačních a komunikačních technologií a je držitelem certifikací na ISO 27001 Lead Implementer, ISO 22301 Lead Implementer, ISMS Lead Auditor a dalších.
Ing. Martin Konečný, MBA
Cybersecurity konzultant, auditor, CEO, Guardians.cz
Martin Konečný působí ve své společnosti, Guardians.cz, jako konzultant a auditor kybernetické a informační bezpečnosti. V této oblasti má již více než 10ti letou praxi. Zabývá se primárně kybernetickým zákonem a implementací jeho požadavků ve firmách.
Mimo to, pomáhá firmám získat certifikaci podle ISO/IEC 27 001, dále s certifikací do eGovernment cloud katalogu nebo při SOC 2 auditech.
Vystudoval obory "Manažerská informatika" a "Informační management" na VUT v Brně, kde v později absolvoval program MBA, obor "Management podnikové infrastruktury". Během své praxe například vytvořil agendu a procesy kolem regulace a auditů/kontrol kybernetického zákona v rámci působení na NBÚ, později NÚKIB. Stojí za projektem tvorby Vyhlášky č. 82/2018 Sb., o kybernetické bezpečnosti. Budoval agendu kolem ochrany osobních údajů (GDPR) v prostředí mezinárodní firmy a působil jako Cyber & Information Security Manager v energetickém sektoru.
Martin je spoluautorem několika knižních publikací a autorem řady odborných článků, v poslední době zaměřených na problematiku kybernetického zákona a EU směrnic NIS a NIS2.
Na jaře 2022 Martin založil expertní komunitu CyberSecurityPlatform.cz, kde usiluje o vzájemné propojování expertů na kybernetickou a informační bezpečnost se studenty bezpečnostních oborů.
Je držitelem několika odborných certifikací, jako např. CISM (ISACA), ISO/IEC 27 001 Lead Auditor (Bsi, DNV), MITRE ATT&CK a dalších.
Jakub Lehečka
Junior cybersecurity konzultant, pentester, Guardians.cz
Jakub v současné době zastává pozici juniorního konzultanta, pentestera v týmu Guardians.cz. Během svého studia na střední škole se specializací na správu počítačových sítí a následně na vyšší odborné škole v oboru systémový administrátor objevil zálibu v penetračním testování a red teamingu.
Kromě pracovního nasazení si aktivně rozšiřuje své znalosti a dovednosti absolvováním certifikačních programů v oboru kybernetické bezpečnosti. Mezi jeho dosažené certifikace patří například eJPT (Junior Penetration Tester) nebo eCPPT (Professional Penetration Tester), které prokazují způsobilost provádět komplexní testovací procesy a tvorbu odborných zpráv s doporučením k nápravám nalezených nedostatků. Dále absolvoval kurzy, jako Kurz pro manažery kybernetické bezpečnosti od NÚKIB, Ethical Hacker od Cisco a studijní online kurz z předmětu Cybersecurity, iniciováný univerzitou Harvard.
Ve volném čase se Jakub věnuje osobnímu projektu, kde konfiguruje jednotlivé prvky Red Team infrastruktury. Cílem je vytvoření funkčního celku k bezpečnému spouštění operací. Jakub věří, že díky poznání celého procesu získá know-how pro tvorbu simulací a bude jej moci zužitkovat k testování odolnosti bezpečnostních opatření zákazníků. Projekt zároveň využije ve své absolventské práci k ukončení studia na téma “Získávání prvotního přístupu využitím sociálního inženýrství”.
Jeho předchozí působení bylo ve společnosti innogy, kde se zabýval školeními na téma bezpečnostního povědomí pro pracovníky z operačních technologií (OT), ale i pro běžné uživatele. Také aktivně zajišťoval workshopy, jejichž cílem bylo demonstrovat časté kybernetické útoky z pohledu útočníka i oběti. Mimo jiné se věnoval analýze phishingových e-mailů.
Jak jsou s kurzem/akademií spokojeni absolventi?
S ohledem na hodnocení výše, vás jistě nepřekvapí,
že všem účastníkům garantujeme vrácení peněz v případě nespokojenosti. 💰
Nezmeškejte svoji příležitost ke zvýšení kvalifikace!
Každý, kdo úspěšně projde výukou v nZKB akademii, získá certifikát o absolvování, jehož součástí jsou CPE body a přehled o absolvovaných vzdělávacích modulech.
Hosté bonusových rozhovorů
Abychom pro vás akademii udělali zajímavější a také proto, abychom do výuky vtáhli někoho dalšího z praxe, s odlišným pohledem na věc, než mohou mít lektoři, můžete se těšit i na bonusové rozhovory našich hostů. Hosty mimo jiné zveme i na osobní setkání s lektory a účastníky a ze zkušenosti již víme, že se na lektorských setkáních rozhodně nenudíme!
Marek Chlup, Guardians.cz
Konzultant v oblasti ISO 27001, ISO 20000 a TISAX a certifikační auditor pro několik certifikačních orgánů působících v ČR. V akademii se na něj můžete těšit v rámci rozhovoru na téma auditů ISMS, ZKB a kontrol NÚKIB.
Jiří Hradský, Sedlakova Legal
Advokát a společník advokátní kanceláře SEDLAKOVA LEGAL. Věnuje se kybernetické bezpečnosti, ochraně osobních údajů, právu v e-commerce a marketingu a dalším oblastem, kde se prolíná ochrana soukromí s technologiemi. V akademii se na něj můžete těšit v rámci rozhovoru o právním pohledu na novou regulaci kybernetické bezpečnosti.
Přihlásit se do nZKB akademie 2025
Přihlášku prosím vyplňujte za účastníka akademie. Pokud si přejete přihlásit více účastníků z vaší organizace, nebo máte specifické požadavky, kontaktujte nás prosím emailem na info@cybersecurityplatform.cz.
Cena nZKB akademie
25.000 Kč
bez DPH / os. / rok*
Na základě vaší registrace obdržíte proforma fakturu, po její úhradě pak přístup do online prostředí akademie.
Garantujeme vrácení peněz v případě nespokojenosti.
*Organizacím s 2 a více účastníky nabízíme výhodný cenový balíček. Zaplatíte jen základní cenu + příplatek 6.000 Kč bez DPH za každého dalšího účastníka (slevové kódy a vouchery se uplatňují jen na základní cenu, nikoliv za příplatek na další účastníky).
★ Akce ★
Registrujte se ještě před koncem roku 2024 a jako bonus získáte dřívější přístup k aktuálním materiálům, které budete mít k dispozici nejen po dobu trvání výuky v akademii, ale po celý rok 2025!
Alternativy
Pokud nechcete absolvovat celou nZKB akademii a máte např. zájem jen o část informací z oblasti regulace nebo pouze o oblast bezpečnostních opatření, máme pro vás alternativy.
Můžete si zvolit některou z alternativ, která spočívá v okamžitém přístupu k online obsahu, který jsme záměrně rozděli na 2 samostatné balíčky.
Nový kyberzákon online:
Regulace
Okamžitý přístup k online obsahu, kteý je zaměřený na regulaci.
Cena: 6.000 Kč
Nový kyberzákon online:
Bezpečnostní opatření
Okamžitý přístup k online obsahu, kteý je zaměřený na bezpečnostní opatření.
Cena: 8.000 Kč
Pohled do zákulisí
Náš výukový obsah vzniká kontinuálně s tím, jak se vyvýjí průběh samotného legislativního procesu nZKB a také v závislosti na dotazech našich účastníků. Když jsme začli s tvorbou "MVP", původní naše odhady byly takové, že připravíme cca 16 hodin obsahu, ale ve finále u zeleného plátna a nahrávací techniky trávíme času více. Nyní pro vás máme připraveno přes 30 hodin výukového obsahu!